Jak odświeżyć wnętrze na wiosnę?

gru 29, 2022 | Aktualności | 0 komentarzy

Budząca się do życia przyroda, a także cieplejsze i dłuższe dni ewidentnie wskazują na to, że wkrótce do naszych drzwi zawita wiosna. Warto więc zadbać o to, aby wystrój naszego domu lub mieszkania był na ten moment dobrze przygotowany. Na szczęście do uzyskania spektakularnych rezultatów nie trzeba od razu wzywać ekipy remontowej, brać się za skuwanie tynków oraz zdzieranie podłóg czy też inwestować w nowe meble. Tak naprawdę do stworzenia świeżej, wiosennej aranżacji wystarczą nam rozmieszczone w różnych miejscach dekoracje, na przykład nowe osłonki na doniczki z terakoty, ceramiki lub betonu, eleganckie szklane wazony czy piękne decory ścienne. Czym kierować się przy ich wyborze i jak odświeżyć wnętrza na wiosnę? Podpowiadamy!

Czy warto odświeżać wnętrza na wiosnę?

Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że tak! To najlepszy sposób, aby przegonić jeszcze świeże wspomnienie o ponurych, zimowych miesiącach. Nie bez powodu to właśnie wiosną przeprowadza się generalne porządki, intensywnie wietrzy pomieszczenia i często też je przemeblowuje lub uzupełnia o dodatki w przyjemnych dla oka kolorach. Tak naprawdę, to jest to najlepszy moment, aby wymienić nieatrakcyjne oraz zniszczone ozdoby na nowe, więc dobrze już z wyprzedzeniem zamówić osłonki na doniczki czy też szklane wazony. Doskonałą opcją będą też decory dostępne w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów, dzięki którym sprawimy, że nieatrakcyjne i nieozdobione ściany, na przykład za kanapą lub nad łóżkiem, zdecydowanie zyskają. W rezultacie tylko dzięki kilku nowym drobiazgom możemy sprawić, że zupełnie odmieni się nasza przestrzeń życiowa, co najprawdopodobniej przełoży się na lepszy nastrój i więcej chęci do działania.

Najlepsze dekoracje do zastosowania w wiosennych aranżacjach – czyli jakie?

Tak naprawdę najważniejsze jest to, aby wybrane dekoracje pasowały do naszej koncepcji, wzbogacały daną przestrzeń o akcenty kolorystyczne oraz faktury, a także nie przytłaczały swoją formą i liczbą. W wiosennych aranżacjach nie może zabraknąć oczywiście wyrazistych barw, które wprowadzić można, ustawiając na stole w jadalni, na parapecie lub na komodzie pękaty wazon w odcieniu intensywnej czerwieni. Jeżeli zaś nie przepadamy za czerwienią, to wypełnione tulipanami lub żonkilami modele w kolorze oliwkowym, wrzosowym czy bursztynowym zaprezentują się równie pięknie. Oprócz wazonów można też wykorzystać osłonki na doniczki z terakoty, betonu czy też ceramiki. Minimalistyczne lub bogato zdobione w kwiatowe motywy osłonki będą idealną oprawą dla roślin pokojowych i jednocześnie wprowadzą do każdego wnętrza intrygujące faktury. Całości zaś dopełnią decory do uwieszenia na ścianie w postaci kwadratowych lub prostokątnych płyt, rozet czy geometrycznych kompozycji. Fantastycznie sprawdzą się również te w kształcie anielskich skrzydeł lub liści. Subtelne, ale z charakterem, decory ścienne wprowadzą do wnętrza powiew wiosennej świeżości.

Wiosenna aranżacja wnętrza – jak ją zaplanować?

Przede wszystkim należy do tej kwestii podejść rozważnie. Dobry plan powinien opierać się na analizie potrzeb, oczekiwań oraz preferencji. W przeciwnym wypadku zmieniona aranżacja może nie przypaść nam do gustu. Warto skorzystać na przykład z rozwiązania, jakim jest moodboard, czyli tablica inspiracji, dzięki której zawęzimy m.in. paletę kolorów. Ponadto, wybierając się na zakupy, należy odłożyć emocje na bok, zawsze trzymać się założeń i starannie selekcjonowań osłonki na doniczki, wazony czy decory ścienne, skupiając się na tych dobrej jakości, o unikatowym wzornictwie. Niestety, obecnie w sklepach z wyposażeniem znajdziemy wiele produktów, które dosłownie błagają o zabranie ich ze sobą do domu, jednak bardzo często taki impulsywny zakup okazuje się być nietrafiony. To zaś prowadzi do frustracji i upychania przedmiotów obok siebie na siłę, a z pewnością nie to jest naszym celem! Wiosna to czas radości i celebracji piękna natury, dlatego warto uważnie wyselekcjonować zamawiane dekoracje ścienne, osłonki na doniczki czy też wazony i zamówić je w sprawdzonym sklepie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *