Styl Boho – czym się charakteryzuje?

kwi 5, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

Modnie urządzone, przytulne wnętrze to obecnie marzenie wielu osób. Nie zaskakuje więc fakt, że styl boho, który inspirowany jest barwnym życiem artystycznej bohemy, cieszy się taką popularnością. W aranżacjach wyróżnia się przede wszystkim ciepłą kolorystyką ziemi, celebracją natury, a także tym, że na pierwszym miejscu stawia przedmioty z duszą. Warto więc wziąć tę opcję pod uwagę, jeżeli cenimy sobie spójnie wystylizowaną przestrzeń w salonie, sypialni, kuchni i każdym innym pomieszczeniu w domu.

Wnętrze urządzone w stylu bohemian-chic – charakterystyczne elementy

 Wśród najbardziej charakterystycznych elementów typowych dla stylu boho, z pewnością wymienić można meble i dodatki z naturalnych materiałów. Wiklinowe fotele, rattanowe dekoracje czy oprawy lamp wykonane z drewna dryftowego lub trzciny to elementy, które powinny obowiązkowo znaleźć się w każdym wnętrzu urządzonym w stylu bohemian-chic. Do tego nie można nie wspomnieć o etnicznych wzorach, na przykład naniesionych na osłonki doniczek, a także barwnych i bogatych w faktury tekstyliach. Całości dopełniają w tym przypadku wyszukane drobiazgi takie jak ramki vintage użyte do wyeksponowania rodzinnych zdjęć czy też znalezione na pchlim targu, unikatowe ozdoby. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że styl boho to przede wszystkim zbiór przypadkowych elementów wyposażenia, jest wręcz przeciwnie. Specyfika bohemian-chic wymaga bowiem starannego zaplanowania tego, gdzie i w jaki sposób rozmieścimy poszczególne meble oraz dekoracje – tak, aby stworzyć przytulną atmosferę, a nie wrażenie przytłoczenia.

Dlaczego warto wybrać styl boho?

Pomieszczenia zaaranżowane w stylu bohemian-chic charakteryzują się wyjątkową atmosferą sprzyjającą wyciszeniu oraz odpoczynkowi i zdecydowanie zachęcają do przebywania w takich wnętrzach. Wibrujące kolory, intrygujące faktury, elementy wyposażenia wykonane z naturalnych materiałów, a także możliwość wyeksponowania przedmiotów, które darzymy sentymentem, są w tym przypadku zdecydowanym atutem. Warto więc wybrać styl boho i stworzyć w domu niepowtarzalną, przyjemną w odbiorze aranżację w klimacie artystycznej bohemy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *