Jak urządzić ponadczasowe wnętrze?

lip 11, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

Urządzenie wnętrza domu lub mieszkania tak, aby nawet mimo upływu lat dobrze się prezentowało i nie dezaktualizowało to spore wyzwanie, jednak warto się go podjąć. Stworzenie ponadczasowej aranżacji sprawi bowiem, że w salonie, sypialni czy kuchni będziemy przebywać z przyjemnością, wypoczywając po ciężkim dniu pracy lub po prostu spędzając czas z rodziną. Jak więc osiągnąć efekt ponadczasowości? Podpowiadamy!

Po pierwsze: neutralność i minimalizm

Nic lepiej nie podkreśla ponadczasowości wystroju danego wnętrza niż neutralna kolorystyka ścian oraz podłóg, a także minimalistyczny charakter mebli i innych elementów wyposażenia. Odcienie bieli, beże czy szarości stanowią idealne tło dla dekoracji i zdecydowanie umykają zmieniającym się jak w kalejdoskopie trendom wnętrzarskim. Dobierając meble, warto przede wszystkim zainwestować w te wykonane z drewna, które przez lata będą świetnie spełniały swoje zadanie i świetnie się prezentowały.

Po drugie: staranne dobranie dodatków

Wiele osób uważa, że w ponadczasowym wnętrzu nie trzeba latami nic zmieniać, jednak to mylne przekonanie. Neutralne, minimalistyczne tło to idealne pole do popisu i wyeksponowania pięknych dekoracji – eleganckich wazonów, subtelnych ozdób ściennych, luster czy zegarów. Warto więc starannie je dobrać i zmieniać zależnie od nastroju i sezonu. Szczególnie że w ponadczasowym wnętrzu wprowadzanie drobnych zmian nie wymaga wiele wysiłku. Dzięki takiemu działaniu aranżacja zawsze będzie prezentowała się świeżo, a salon, sypialnia, kuchnia czy inne pomieszczenia nigdy nam się nie znudzą.

Po trzecie: oświetlenie i zieleń

Elementami, które najlepiej podkreślają ponadczasowość wnętrz, z pewnością są oświetlenie oraz zieleń. Dlatego dążąc do osiągnięcia spektakularnych rezultatów w tym zakresie, należy z rozmysłem rozplanować rozmieszczenie źródeł światła oraz zadbać o dobranie odpowiednich opraw lamp. Całości dopełnią zaś rośliny doniczkowe ustawione w strategicznych miejscach w ozdobnych osłonkach. Choć ich uprawianie może na oczątku wydawać się nieco skomplikowane, to ich towarzystwo wprowadzi do wnętrza pozytywną energię, co zdecydowanie przemawia za ich obecnością.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *